Six a side and School Games

 

For all 6 a side games, referees are allocated to ONE field for ALL games

on the allocated night. Details of teams etc will be available at the ground from the SCCSA competition co-ordinator 

6 a side

TUESDAY NIGHT 19th NOVEMBER 

Field 1     3 Games   Chelsea Kakovec   

Field 2     3 Games   Kyralee Mellish

Field 3     3 Games   Lucas Watt

Field 4     2 Games   Patrick Stibbard

Field 5     2 Games   Liam Allen

Games commence at 6pm, 6.50pm and 7.40pm

​  

   

THURSDAY NIGHT 21st  NOVEMBER 

Field 1   3 Games     Dylan Neuendorf

Field 2   3 Games     Mitchell Santoro

Field 3   3 Games     Daniel Watt

Field 4   2 Games     Lachlan Deane

Field 5   2 Games     Lachlan Fredricks

Games commence at 6pm, 6.50pm and 7.40pm

 

FRIDAY NIGHT 22nd NOVEMBER 

Field 1   4 Games   Lynne Reeves

Field 2   4 Games   Charlie Rezek

Field 3   4 Games   Ethan Halliday

Field 4   4 Games   Siena Tyson-Vernon

Field 5   4 Games   Rhys Higgs

 

Games commence at 6.30pm, 7.20pm, 8.10pm and 9pm

 

 

Rostered off this week  

Tuesday: Connor Cullen, Corbyn Hall ,  Carl Pontin, Aaron Johns

 

​Thursday: Nathan Jonns, Brayden Dwan , Lachlan Himstedt, , Louis Mannix, Jean-Luc McGee

 

Friday: Brian Walsh  Marsh Camille

 

Reserves:  Alan Schloss, Dave Logan

   

 

SCHOOL GAMES - SCISSA Finals

 

Games to be played at Kawana (behind stadium)

Field 5    4PM

INT  GIRLS  A        Matthew Flinders   V   Glasshouse CC

Sienna T - V          Dave Logan  /   Lachlan Himstedt

Field 6   4PM

JNR  GIRLS  B      Suncoast 2    V    Saint Andrews 2

Aaron Jonns         Jean-Luc McGee  /  Nathan Jonns

 

 

Field 5  5pm

JNR  BOYS  A        Matthew Flinders  1  V  Suncoast  1

Lachlan Himstedt     Patrick Stibbard / Dave Logan

Field 6  5pm

JNR  BOYS  B        Matthew Flinders 2  V  Matthew Flinders 3

Nathan Jonns       Aaron Jonns  /  Chelsea Kakavec

Field 5  6pm

INT BOYS  B          Suncoast 2   V  Saint Andrews 2

Patrick Stibbard     Lachlan Himstedt / Sienna T - V

Field 6  6pm

INT GIRLS  B           Saint Andrews 3  V  Suncoast 

Jean-Luc McGee   Chelsea Kakavec  / Aaron Jonns

Field 5 7pm

INT BOYS  A              PLC  V  Matthew Flinders 

Dave Logan              Sienna T-V  /  Nathan Jonns

Field 6  7pm

JNR GIRLS  A           Saint Andrews 1  V  Matthew Flinders  1

Chelsea Kakavec     Jean-Luc McGee  /  Patrick Stibbard

REP TRIALS  SAT 23rd AT BLI BLI

FIELD 2

8:00am     u 11 South v Bris West

                  Patrick Stibbard   Louis Mannix   Ethan Halliday

 

8:45am     u18  SCCSA  v Bris West

                  Ethan Halliday   Marsh Camille   Louis Mannix 

 

9:50am     u11 North v Bris West

                  Lachie Fredricks   Patrick Stibbard  Marsh Camille

 

10:35am   u14 South v Bris West

                  Louis Mannix    Lachie Fredricks    Mitchel Santoro

 

11:40am   Bris West 17 v Bris West 18

                   Brian Walsh     Sienna T V   Nathan Jonns

 

 

FIELD 1

8:15am    u14 North v Bris West

                 Nathan Jonns      Sienna T V     Mitchel Santoro

 

9:10am    u16girls SCCSA v Bris West

                 Sienna T V  Brian Walsh  Mitchel Santoro

10:15am   SCCSA u18 v Bris West u17

                   Dave Logan     Brian Walsh   Nathan Jonns

 

11:20am   Mens SCCSA v Bris West

                  Marsh Camille  Ethan Halliday  Patrick Stibbard 

Please check appointments and advise if there are problems

Updated Sunday 1pm

Please check out this PDF summary of the Law changes that we will encounter for the 2020 season